PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608184}
6,2 83 983
oceny
6,2 10 1 83983
5,3 24
oceny krytyków
Wałęsa. Człowiek z nadziei
powrót do forum filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

No i po Bolku

ocenił(a) film na 1

Film zmienia kategorię, przechodzi do "Bajek dla dzieci".
Proszę adminów filmwebu o stosowną interwencję.

MaksDamage

Nie znam szczegółów na temat ewentualnej zapłaty, nie interesowały mnie. Nie mają tu nic do rzeczy.

MaksDamage

oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa ,
tyle sie napisałes a bolek byl agentem czy to zaakceptujesz czy nie

ocenił(a) film na 1
MaksDamage

Ktoś tu się urwał z Księżyca i trafił do FW:-D Witamy zatem i zapraszamy do pogodzenia się z FAKTAMI.

MaksDamage

Jeżeli nadal wierzysz że Wałęsa jest czysty jak łza to musisz być cholernie naiwny.

Myślisz że generałowie i sekretarze stanu dali by sobie odebrać władzę ot tak jakiemuś kałmukowi?? Daj spokój spójrz jakim człowiekiem jest Wałęsa, dwóch zdań nie jest w stanie sklecić tak by brzmiały sensownie a co dopiero obalić komunizm.

Pierwszy argument opowiadający się za tym że miał teczkę jest prosty: zaraz po objęciu urzędu prezydenta, Wałęsa zwrócł się do IPNu który przeją wszystkie SBckie papiery których nie zdążyli spalić, by wydali mu teczkę niejakiego Bolka, wtedy tylko garstka ludzi o tym wiedziała. Po oddaniu teczki, wielu stron brakowało, były powyrywane.

Kolejny jest taki że współzałożyciele Solidarności zaczeli go krytykować, między innymi Anna Walentynowicz i Andrzej Gwiazda; zgadnij dlaczego? Oni pierwsi wiedzieli.

Kolejnym dowodem jest lista Macierewicza; zanim ktokolwiek dobrał się do dokumentów, Macierewicz przejrzał je w poszukiwaniu nazwisk członków ówczesnego wówczas rządu, którzy byli agentami komunistycznymi; na tej liście był Wałęsa ale wtedy opinia publiczna jeszcze o tym nie wiedziała, to dlatego Macierewicz wstrzymał się z ujawnianiem tego, bo Bolek się przestraszył i odrazu poleciał do niego się rozmówić - całość dobrze widać na jednym z wywiadów gdzie mówią między wierszami.

Ostatecznym dowodem jest dom Kiszczaka; podczas przemówień Wałęsa krzyczał że wszystkich komuchów powywiesza i do więzienia powsadza. Jak to jest że skończyło się na tym że razem wódkę pili w Magdalence a Wałęsa do końca ich własną piersią bronił, wrogów przeciwko którym walczył. Jak to jets że Jaruzelski i Kiszczak zmarli w luksusie i nie zostali osądzeni za zbrodnie? Bo ten kretyn Bolek się z nimi dogadał, czy raczej tak mu się wydawało. Myślał że jest "wy nie ruszacie nas, my nie ruszamy was" a wyszło "wy robicie to co my chcemy". Ten głupek mając całą polskę za plecami szedł na każde ustępstwa, zgadzał się na wszystko; jeszcze w pierwszych dniach Magdalenki ciężko szły pertraktacje, ale jak przyszedł Michnik i zaczął wznosić toasty to Wałęsa leciał na każde ustępstwa. Dzięki tym dealom zawartym tam wtedy większość rządu stanowili komuniści i dzieci ubeków. To dzięki nim Michnik i reszta się zakolesiowali, zaczęły się wysokie stanowiska i rezultat jest taki że jedni bronią drugich do teraz. Myślisz że Wajda taki święty? Myślisz że komuchy w tamtych czasach pozwolili by nie swojemu robić cokolwiek bardziej ambitnego niż zamiatanie ulic? Też był kapusiem.

Myślę że na sam koniec Kiszczaka ruszyło sumienie i zdecydował że polacy muszą wiedziać, ale przecież się dogadali w Magdalence; więc poczekał aż umrze i kazał żonie zanieść papiery tam gdzie trzeba, po śmierci opinia publiczna nie zarzucała by mu nic, bo przecież skoro nie żyje nie miałby w takim czynie politycznego zwycięstwa. Dobrze to rozegrał bo od Wałęsy odróżniało go to że to on od poczatku rozdawał karty i w przeciwieństwie do tego tumana Kiszczak potrafił myśleć.

Skąd ja to wszystko wiem?? Po Kiszczak postanowił to wszystko nagrać. Ma YT masz autentyczne nagrania jak rozmawiają, jak się dogadują, wszystko jak na tacy. Oryginały są bezpieczne w IPNie. Obejrzyj też film nocna zmiana i poczytaj dokumenty udostępnione w internecie.

Tak oczywiste że aż kole w oczy; Wałęsa był tak złym prezydenem że na drugiego wybrali komucha Kwaśniewskiego. Nie dość że oszukał ludzi to jeszcze w żywe oczy łga pyszałek. Polska powinna przeprosić świat, bo prawda musi wyjść na jaw.

ocenił(a) film na 10
szczery_Roman

a może do sci fi?

Piknik_na_skraju_drogi

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12745555_182786594744 0914_8161044322918578158_n.jpg?oh=b07ff8d1f5b60b22951affa971954c56&oe=576FADFF

ocenił(a) film na 10
Sparow5

Pewnie to tak jak z uniwersum x-men będzie, najpierw Wałęsa człowiekiem z nadziei, a po cofnięciu się w czasie i zmianie wydarzeń będzie Bolkiem.
Potem dostaniemy RPCU

Piknik_na_skraju_drogi

Albo Memento.

ocenił(a) film na 3
szczery_Roman

Ten film to jakiś dramat...

Aristosek

Gdyż?

MaksDamage

Myślę, że to było nawiązanie do Stonogi. https://www.youtube.com/watch?v=k6Guz95-pHw#t=58

szczery_Roman

https://www.youtube.com/watch?v=ja7PsJ_B_H4 xDD

Sparow5

Zdarzyła się falka XDD

Sparow5

Jacy internauci, takie filmiki.

ocenił(a) film na 1
szczery_Roman

A reżyser słynny Wajda przyłączył się do targowiczan KOD i robi to co inni, czyli udziela wywiadów niemieckiej prasie. W "Die Welt" oskarżył Polskę m.in. o faszyzm!

ocenił(a) film na 1
acidity

Andrzej Fajda.
Trzeba być wyjątkowo skretyniałym, żeby u Niemców, przez których zginęło 6 mln rodaków Fajdy a których majątek został zniszczony, skarżyć się na polski faszyzm.

To się po prost nie mieści w pale jak złajdaczona i zeszmacona jest nasza łże-elita.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
szczery_Roman

Minęło ponad pół roku, a IPN sterowany przez PiS nadal nie jest w stanie potwierdzić prawdziwości dokumentów opublikowanych nt. rzekomej współpracy Wałęsy z SB.
Czyli oczernili Wałęsę bezpodstawnie, smutne że tylu internautów dało się na te i inne akcje PISu nabrać.

ocenił(a) film na 1
MaksDamage

No jasne, taki spec jak Kiszczak trzymał w domu makulaturę :)

Słuchaj no, dowodów na agenturalną współpracę Wałęsy było od wielu lat bez liku i dla 99% ludzi to już nie budzi żadnych wątpliwości. Wasze sbeckie wrzutki na nic się już nie zdadzą, cieszę się, że własnie będą wywalać UBoli z policji i związków sportowych. To należało zrobić dawno temu.

A Wałęsa, no cóż, jest już postacią groteskową i skompromitowaną. I tego nie odkręci, szczególnie, że co dwa dni ma inną wersję wydarzeń do opowiedzenia.

Kłamie, ale w bardzo żałosny sposób.

szczery_Roman

Skąd wiesz co trzymał Kiszczak, skoro IPN nadal nic nie przedstawiło, a rzekomo mieli to zbadać w kilka tygodni? A podobno jakąś makulaturę stamtąd IPN zabrał (nadal tego nie zbadali, a pół roku minęło, a mieli to zrobić w kilka tygodni, stąd wniosek że inny cel tej propagandy, pewnie Putin dał inny rozkaz PiSowi)

Dowodów na współprace było wiele? A to jakąś nowość, bo żadnych dowodów nikt NIGDY nie przedstawił, a były już nawet rozprawy sądowe i na nich również nic nie przedstawiono. Wszędzie tylko pomówienia, może dowodów od pomówień nie odróżnisz. Wasze esbeckie wrzutki? Ciekawych rzeczy tam w pracy cię uczą w firmie PiS :D

Również się cieszę że wywalają ludzi z policji i związków sportowych, dobrze że ważne stanowiska obsadza się swoimi znajomymi, oni też przecież chcą mieć pracę (np. Misiewicz i jego znajomi z apteki, pielęgniarka kaczyńskiego itd.), a kwalifikację zdobędą, może, kiedyś, a właściwie po co im to.

A Wałęsa to noblista i najbardziej znany Polak na świecie obok, albo nawet bardziej niż papież Jan Paweł II, takie są fakty i wasze krzyki z Rosji tego nigdy nie zagłuszą, choć staracie się bardzo szczerze panie agencie rosyjski @szczery_Roman

ocenił(a) film na 5
MaksDamage

No to masz dzisiaj dowody, zadowolony ?
Prawdę zagłusza sam Wałęsa bo dotychczas nie przeprosił ludzi, którym zniszczył życie przez swoje donosy za co brał pieniążki.

matador12

Dzisiaj? Dyskusja toczyła się wczoraj. Niestety na proste pytanie dlaczego bezpodstawnie oskarżasz kogoś nie potrafiłeś odpowiedzieć. Co świadczy o twoim niskim poziomie intelektualnym.

ocenił(a) film na 5
MaksDamage

Niestety, ale to ty pokazałeś swój niski poziom intelektualny. Nie miałem okazji jeszcze z tobą rozmawiać. W ogóle. Serio, serio.
I to dzisiaj IPN ujawnił przeprowadzone badanie więc przestań gadać bzdury.
Natomiast Lech Wałęsa to TW Bolek i prawdy nie zakrzyczysz. Mam nadzieję, że Lechu się w porę jednak ogarnie (jeszcze nie jest za późno) i przeprosi skrzywdzonych ludzi.

matador12

Kolejny ograniczony cżlowiek, niestety nie fizycznie ale umysłowo. Jeżeli raz nie zrozumiałeś, to przeczytaj ponownie, a jeżeli po kilku razach dalej nie rozumiesz, to może powinieneś zrezygnowac z dyskusji?

ocenił(a) film na 5
MaksDamage

Jak brakuje argumentów to zaczyna się atak ad persona. Typowe.
Czego nie zrozumiałeś z dzisiejszej konferecji IPN ? Służę ci bezpłatną pomocą.

matador12

Tak, to jest jak nie czytasz tego co już zostało napisane. Proszę przeczytaj to i ustosunkuj się do tego lub zamilcz.

ocenił(a) film na 5
MaksDamage

Odnoszę się do twojego postu powyżej. Nie chce mi się czytać 100 twoich wypocin, sorry, ale mam ciekawsze zajęcia.

matador12

Jeżeli nie chcesz z kimś dyskutować, to po co próbujesz to robić?

użytkownik usunięty
MaksDamage

To się nazywa wypieraniem niewygodnej prawdy bo coś mamy tak silnie wpojonego że nie jesteśmy w stanie zaakceptować że może być inaczej.

Wypieranie? Wypieranie czego?

użytkownik usunięty
MaksDamage

Prawdy o Bolku. Atakowanie przy okazji kaczek i Misiewicza to reakcja na nie przyjęcie prawdy bo nie mają oni nic wspólnego z prawdą o Bolku i meritum sprawy.

Pytanie o to dlaczego ktoś BEZPODSTAWNIE oskarża i oczernia kogoś, to "wypieranie niewygodnej prawdy"?

użytkownik usunięty
MaksDamage

To nie jest bezpodstawne, są dowody. Poza tym sam bolek się przyznał tym że chce likwidacji ipn. Uczciwy człowiek by tego nie chciał bo nie ma nic na sumieniu. I jeszcze to wysłanie żony żeby poprzeć przez nią kod czyli częściowo byłych ubeków. Wszystko to układa się w jedną całość.

Teraz są oponie grafologów, wtedy nie było nic oprócz bezpodstawnych oskarżeń. Nadal masz problem ze zrozumieniem tego faktu?

użytkownik usunięty
MaksDamage

FAKTU. Właśnie to są faky świadczące że bolkiem był. Przecież to są ludzie spod ciemnej gwiazdy bez honoru i jakichkolwiek zasad moralnych. Przykład kijowskiego który teraz został wybrany i śmieje się ludziom w twarz wciąż twierdząc że nic się takiego nie stało. To samo bolek. On wie kim był i co robił ale będzie się wypierał bo tacy ludzie nie mają żadnych zasad i żadnego wstydu.

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją najsilniejsza stroną.

użytkownik usunięty
MaksDamage

Dla mnie jest sprawa prosta. Tylko sami złodzieje i oszuści mogą wciąż wybierać i bronić złodziei i oszustów. Ludzie czyści nie mają nic do ukrycia i nie boją się prawdy.

Myślenie chyba też nie jest twoją mocną stroną :] Czy bronieniem jest pytanie kogoś dlaczego kogoś bezpodstawnie oskarża? Tak czy nie?

MaksDamage

[...ktoś kogoś...]

użytkownik usunięty
MaksDamage

Bezpodstawne nie jest bo są twarde dowody. Nie mam pojęcia czemu mieliby fałszować dokumenty jakiegoś elektryka który wtedy był kompletnie bez znaczenia. Przecież nie jest prosto podrobić nawet czyjeś pismo.

Gdy pytałem o dowody, żadnych opinii grafologów itp. NIE BYŁO. Czego dalej nie rozumiesz? Proste jak budowa cepa, a nadal nie kumasz tej kwestii, czy nie chcesz kumać?

użytkownik usunięty
MaksDamage

Wszystko jest proste. Moim zdaniem teraz powinni pozbawić go orderów państwowych i emerytury a w książkach szkolnych powinna być mowa że bolek był bolkiem. To zmienia również podejście do całej historii naszego państwa w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Jesteśmy winni prawdę przyszłym pokoleniom.

Czyli nie chcesz kumać tego.
Teraz nasuwa się pytanie:
1. Czy to przez twoje braki intelektualne?
2. Czy działasz świadomie na czyjeś zlecenie?

użytkownik usunięty
MaksDamage

Może napisz więcej co o tym myślisz zamiast się wciąż skupiać na innych, wcześniej Misiewiczach, kaczorach a teraz na mnie co? Ja już napisałem moje zdanie. Nie twierdzę że bolek zniknie z kart historii polski na zawsze, po prostu zostanie trochę zmodyfikowany.

użytkownik usunięty

Oczywiście to będzie bolało wielu ludzi bo musi boleć.

ocenił(a) film na 5
szczery_Roman

Jakim trzeba było być naiwniakiem żeby wierzyć, że Kiszczak trzymałby makulaturę.

szczery_Roman

Vol.2 powinien mieć tytuł "Od zera do bohatera i z powrotem", Wajda trochę się pogubił pod koniec życia, bo ten film jest niestety skazą na jego filmografii...

ocenił(a) film na 3
pjacek26

Dokładnie.

ocenił(a) film na 7
szczery_Roman

Lech Wałęsa jest polskim bohaterem narodowym Stanął na czele Solidarności i obalił komunizm.

ocenił(a) film na 1
Raze

XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones